Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében ún. sütiket használ.
Facebook Levelezés Kréta

Tanulmányi versenyek


2024.03.22.
Általában a tanulmányi versenyek döntőseiről adunk hírt, de ebben a folyamatosan frissülő cikkünkben hétről hétre lehet követni diákjaink sikeres szereplését különböző tanulmányi versenyeken. A legtöbb rangos megmérettetésen a második fordulóba vagy a döntőbe jutást is rendkívül alázatos és kemény munkával lehet elérni. Ezúton is szeretnénk gratulálni diákjainknak és segítő tanáraiknak egyaránt.

április 15

            1. Informatika OKTV I.kat. döntőjében:

12.hely: Kalmár Gergő 11.D /Árki Tamás- Szijártó Miklós/

            2. Hevesy György Kémiaverseny megyei döntőjében:

8.évf.: 2.hely: Horváth Dóra Emília 8.F /Pőheimné S. Éva/
7.évf.: 6.hely: Bérces Anna 7.F / „ /
7.hely: Kocsis Ilka 7.F / „ /

             3. Zrínyi Ilona Matematikaverseny országos döntőjében:

9.évf.: 11.hely: Hajba Milán 9.F /Csete Lajos-Árki Tamás/
           15.hely: Hideg János 9.F / „ /
10.évf.: 7.hely: Böröczky András 10.C /Meszlényi Nóra/

             4. Kosáry Domonkos Történelemverseny országos döntőjében

9.évf.: 6.hely: Strasszer György 8.F /Böröczki Róbert/

            5. Neumann János vállalkozói versenyen:

4.hely: Révai Miklós Gimnázium csapata (Szigethy Boglárka, Kósa Noémi, Laki Zalán, Csiba István - 9.AJTP) /Császárné M. Erika – Nagy Csilla/

április 8

             1. Német nyelvi OKTV I.kat. döntőjében:

14.hely: Farkas Roland 12.F /Gál Ildikó/
17.hely: Pintér Júlia 12.F      /         „      /
31.hely: Murai-Kiss Gellért 11.F /Gróz Eszter/

             2. a Ránki György Dunántúli Történelemverseny döntőjében:
I.kat.:
1.hely: Parádi Kende 11.E /Illés Attila/

            3. Magyar nyelv OKTV döntőjében:

8.hely: Nagy Abigél 11.C /Illés Attila/

            4. az Arany Dániel Matematikaverseny Országos döntőjébe jutottak:

9.évf.: Hideg János 9.F /Csete Lajos-Árki Tamás/
           Hajba Milán 9.F / „ /
           Torma Emil 9.D /Burkovics Márton-Árki Tamás/

10.évf.: Böröczky András 10.C /Meszlényi Nóra/
             Éliás Simon 10.D /Juhász Zoltán/

           5.  a Mikola Sándor Fizikaverseny Országos döntője jutott:

10.évf.: Nagy Luca 10.F /Bognár Gergely/

           6. az Irinyi János Kémiaverseny Országos döntőjében:

10.évf.:
2.hely: Bauer Balázs 10.F /Árki Csilla/
3.hely: Nagy Luca 10.F /         „          /
17.hely: Friedmanszki Máté 10.D /Pőheimné S. Éva/
9.évf.:
17.hely: Petróczki Petra 9.D    /                 „             /

március 25

              1. a Kémia OKTV döntőjében:

                             21.hely: Darázs Anna 11.F /Csatóné Zs. Idikó/
                             27.hely: Kolozsvári Ádám 12.F /Pőheimné S. Éva/

              2. Novellaelemző és kreatív szövegíró verseny döntőjében:

                             1.hely és különdíjas:
                                           Csonka Lujza 11.F /Szakácsné Sz. Anikó/
                              3.hely:   Mizser Bettina 11.C /Dr. Illés Attila/

              3. a Simonyi Helyesírási Verseny 2. fordulójába jutottak:

7.évf.:                  Fodor Áron 7.F /Szakácsné Sz. Anikó/
                            Horváth Réka 7.F /   „   /
                            Szabó Zsófia 7.F /   „   /
                            Magyar Bianka 7.F /   „   /
                            Nics Liliána 7.F /Szakácsné Sz. Anikó/
                            Dőry Levente 7.F /  „   /
8.évf.:                  Riedl Bernadett 8.F /Szalay Rita/
                            Nádas Réka 8.F /   „    /
                            Hegedűs Flóra 8.F /   „   /

             4. Mezei futóverseny megyei döntőjében:

5.korcs.              4.hely: Orsós Zsolna 9.D /Fazekas Veronika/
Országos döntőbe jutott.
Csapatban:        1.hely: Révai Miklós Gimnázium
(Orsós Zsolna 9.D; Polgár Zsófia 9.D; Tóth Ramóna 10.B; Balla Réka 10.C; Hahn-Szakács Kincső 10.D) /Fazekas Veronika/

              5. a Bonyhádi Gimnázium által meghirdetett angol nyelvi verseny döntőjében:

                          8.hely: Jánoki Klaudia 10.E /Dubraviczky Andrea/

március 18
 
  1. Vizuális kultúra OKTV döntőjébe jutott:
Endrődi Rozina                    12.D                /Dubi Árpád/
  1. Biológia OKTV döntőjébe jutottak:
I.kat.:                 Darázs Anna                          11.F                     /Bacher József/
                          Iván Áron                               11.F                /           „                      /
II.kat.:                Pajor Alíz                               12.C                /           „                      /
                          Vízkeleti Zsolt                       11.D                /           „                      /
                          Piukovics Katalin                   12.F                /Bacher J.-Pőheimné S. Éva/
  1. a barcsi Országos Angol Verseny döntőjébe jutottak:
10.évf.:  Loja Botond                                        10.F                            /Dubraviczky Andrea/
                          Eke Dóra                                10.F                            /                       „            /
                          Takács Éva                             10.F                            /                       „            /
 
  1. a SAVARIA Történelem Verseny megyei fordulójának eredményei:
9.évf.: 3.hely: Nagy Lehel Csaba         9.F                              /Tóth Etelka/
                4.hely: Horváth Míra             9.F                              /           „          /
                5.hely: Oross Tímea             9.F                              /           „          /
10.évf.: 6.hely: Bocskai Máté               10.B                            /Telekes Annamária/
Az országos döntőbe Nagy Lehel Csaba jutott.
 
  1. a Hevesy György Kémiaverseny megyei döntőjébe jutottak:
7. évfolyam:
              Bérces Anna                                                                          /Pőheimné S.Éva/
              Kocsis Eszter Ilka                                                                 /                       „            /
              Csákányi Dániel                                                                    /                       „          /
              Lerner Salamon                                                                     /                       „          /
              Kis Kornél                                                                             /                       „          /
              Petrásovits Alicia                                                                  /                       „          /
                        8.évfolyam:  
              Horváth Dóra Emília                                                             /                       „          /
              Nagy Ágoston                                                                        /                       „          /          

március 11

          1. Athletica Galactica Csillagászati Verseny válogatójának döntőjében:

3.hely – Milbik Csongor 11/E  (Juhász Z.)
Ezzel az eredménnyel Csongor bekerült a Nemzetközi Csillagászati Diákolimpia magyarországi csapatába.

           2. Zrínyi Matematikaverseny megyei fordulójában

7.évf.: 5.hely.- Póta Márton 7/F (Árki T., Nagy R.)
8.évf.: 4.hely – Horváth Sebestyén 8/F (Árki T., Csete L.)
           6.hely – Bán-Czövek Zoárd 8/F (Árki T., Csete L.)
9.évf.: 1.hely – Hajba Milán 9/F (Árki T., Csete L.)
           2.hely – Hideg János 9/F (Árki T., Csete L.)
10.évf.: 1.hely – Böröczky András 10/C (Meszlényi N.)
             4.hely – Éliás Simon 10/D (Juhász Z.)
12.évf.: 4.hely – Szabady György 12/F (Nagy R. , Horváth Z.)

Csoportban a 8, 9. és 10. évfolyamon lett 1. helyezett a Révai Csapata, ezenkívül elnyertük a Nyugat-dunántúli Régió legeredményesebb 6 évfolyamos gimnáziumnak járó serleget. Az országos döntőbe Hajba Milán, Hideg János, Böröczky András kerültek.

            3. A Bolyai Matematika Csapatverseny Országos döntőjében:

9.évf.: 6.hely – Révai Miklós Gimnázium 9/F csapata: Hideg János, Hajba Milán, Kocsis Géza, Kelemen Csongor (Árki T., Csete L.)

            4. A Kosáry Domonkos Történelemverseny országos döntőjébe jutott:

9.évf.: Strasszer György 8/F  (Böröczki R.)

március 4
 
  1. a fizika OKTV I. kat. döntőjébe jutott:
Milbik Csongor                                    11.E                            /Juhász Z./
  1. a Nemes Tihamér Programozó Verseny országos döntőjében:
III.kat.25.hely: Takács András 12.F                            /Khaut Zs./
  1. a Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny országos döntőjébe jutott:
I.kat. Lennert János                              8.F                              /Somogyi L./
  1. a bonyhádi Gimnázium által szervezett angol nyelvi verseny országos döntőjébe jutott:
Jánoki Klaudia                                                  10.E                            /Dubraviczky A./
  1. a Szentágothai Biológiaverseny országos döntőjében:
5.hely: Piukovics Katalin                     12.F                             /Bacher J./
7.hely: Pajor Alíz                                             12.C                /           „          /
8.hely: Kadlecsik Roland                     12.D                /Dr.Degovics A.né-Bacher J./

       6. az Irinyi J. Kémiaverseny megyei döntőjében:

        9.évf.:
        3.hely: Gombás Dávid                       9.D                  /Pozsgai B./
        4.hely: Milbik Bence             9.D                  /           „          /
        5.hely: Petróczki Luca                       9.D                  /Pőheimné S.É./
        10.évf.:
        1.hely: Nagy Luca                             10.F                 /Árki Cs./
        3.hely: Bauer Balázs              10.F                 /Árki Cs./
        4.hely: Keczkó Csilla             10.F                 /           „          /
        5.hely: Friedmanszki Máté    10.D    /Pőheimné S.É./
        Az országos döntőbe mind a 7 tanuló bejutott.
  1. Kreatív Szövegíró Verseny országos döntőjébe jutottak:
Mizser Bettina                        11.C    /Illés A./
Csonka Lujza                                      11.F                 /Szakácsné Sz.A./
  1. az Implom J. Helyesírási Verseny országos döntőjében
14.hely: Takács Éva                 10.F                 /Kepli-M. A./

       9. X. Müller Ferenc Nemzetközi Kémiaversenyen a Révai csapata első helyezett lett:
      (Nagy Luca, 10.F Friedmanszki Máté 10.D)   /Árki Cs.- Pőheimné S.É.- Kalydiné D. T./


február 26
 
  1. Mikola Sándor Fizikaverseny 2. fordulójába jutottak:
9.évf.:
        Hideg János                            9.F                              /Meszlényi N./
        Gombos Dávid                       9.D                              /Juhász Z./
        Csarankó Ákos                       9.F                              /Meszlényi N./
        Hajba Milán                            9.F                              /           „                      /
        Szabó Bernadett                     9.F                              /           „                      /
10.évf.:
        Nagy Luca                              10.F                            /Bognár G./
        Kerényi Balázs                       10.D                /           „          /
        Éliás Simon                            10.D                /           „          /
        Hetyei Dániel                         10.D                /           „          /
  1. Megyei Matematikaverseny eredményei:
9.-10.évf.:         
                                    2.hely: Hajba Milán               9.F                   /Csete L. – Árki T./
                                    3.hely: Böröczky András       10.C    /Meszlényi N./
                                    4.hely: Hideg János                9.F                   /Csete L. – Árki T./
                                    11.-12. évf.:
                                    4.hely: Pajor Alíz                   12.C    /Horváth Z./
  1. Öveges J. Fizikaverseny megyei döntőjébe jutottak:
Horváth Dóra                       8.F                   /Bognár G./
Horváth Sebestyén              8.F                    /           „          /
Lennert János                      8.F                   /           „          /
Nagy Ágoston                      8.F                   /           „          /
Csonka Balázs                     8.F                   /           „          /
Moldován Ádám                   8.F                   /           „          /
  1. Jakucs Földrajzverseny középdöntőjébe jutottak:
Rácz Zoé                  11.F                 /Tóth L./
Bellovics Máté           11.B    /           „          /

február 19
  1. kémia OKTV döntőjébe jutottak:
Darázs Anna                             11.F                            /Csatóné Zs. Ildikó/
Kolozsvári Ádám                      12.F                            /Pőheimné S. Éva/
  1. informatika OKTV döntőjébe jutott:
Kalmár Gergő                           11.D                /Árki Tamás/
  1. filozófia OKTV 2. fordulójába jutott:
Vida Andor                              12.D                /Bognár Gergő/
  1. az Árokszállásy Biológiaverseny Országos döntőjében:
II.kategória:
1.hely:    Kaposvári Marcell                  10.D                /Bacher József/
7.hely:    Varga Panna                           10.D                /           „          /
11.hely:  Keczkó Tímea            11.F                            /           „          /
III.kategória:
7.hely:    Piukovics Katalin                   12.F                            /           „          /
9.hely:    Darázs Anna                          11.F                            /           „          /
11.hely:  Vízkeleti Zsolt                       11.D                /           „          /
12.hely:  Kadlecsik Roland                  12.D                /Dr.Degovics A.-né/
Szóbeli különdíj: Cser Dorka               11.D                /           „          /
  1. Varga Tamás Matematikaverseny Országos döntőjébe jutottak:
7.évf.:    Kocsis Eszter Ilka                  7.F                              /Árki Csilla/
                          Somossy Benjamin     7.F                              /           „          /
8.évf.:    Horváth Dóra                         8.F                              /Árki Tamás/

        6. Lóczy Lajos Földrajz Verseny II. fordulójába jutott:

                                Tóth Flórián                            9.D                             /Dr. Degovics Andrásné/

február 12
  1. a német nyelvi OKTV I. kat. Országos döntőjébe jutottak:
Murvai-Kiss Gellért                   11.F                 /Gróz E./
Farkas Roland                          12.F                 /Gál I./
Pintér Júlia                                12.F                 /Gál I./
 
  1. a vizuális kultúra OKTV 2. fordulójába jutott:
Endrődi Rozina             12.D                /Dubi Á./
 
  1. a TUDOK Élettudományi és Környezeti szekciójának kárpát-medencei döntőjébe jutottak:
Darázs Anna                             11.F                            /Bacher J./
Nagy Abigél                             11.C                /           „          /
Varga Panna                             10.D                /           „          /
 
  1. a Ránki Gy. Dunántúli Történelem verseny 2. fordulójába jutott:
Parádi Kende                            11.E                            /Illés A./

február 5

            1. az Athletica Galactica Csillagászati verseny országos döntőjébe jutott:
Milbik Csongor 11.E /Juhász Z./

            2.  a Bolyai Matematika Csapatverseny regionális fordulójában:
9.évf. 2. hely: 9.F o. csapata: Hajba Milán, Kocsis Géza, Hideg János, Kelemen Csongor /Csete L. – Árki T./
A csapat az országos döntőbe jutott

január 24

             1. Bolyai Természettudományos Csapatverseny megyei döntőjében

7.évf.: 2.hely: 7.F o. Csapata: (Vitéz Zsolt, Farkas Zoltán, Musitz Marcell, Dobra Dániel)
                                                                           /Pőheimné S.É., Burkovics M., Bacher J., Tóth L./
8.évf.: 2.hely: 8.F o. Csapata: (Nagy Ágoston, Pongrácz Dániel Horváth Dóra, Tátrai Dániel)
                                                                            /Pőheimné S.É., Bognár G; Böröczki R; Dr. Degovicsné/
Mindkét csapat továbbjutott az országos döntőbe.

            2. Nemes Tihamér Alkalmazói Verseny 2. fordulójába jutott:

I.kat.: Lennert János 8.F /Somogyi L./

            3. Arany Dániel Matematikaverseny 2. fordulójába jutottak:

9.évf.: Torma Emil 9.D /Burkovics M. – Árki T./
           Gombás Dániel 9.D / „ /
           Dékány Dávid 9.D /Burkovics M./
           Hideg János 9.F /Csete L.- Árki T./
           Hajba Milán 9.F / „ /
           Polgár Zsófia 9.C /Somogyi L./
           Vörös Jázmin 9.C /Somogyi L./
           Takács Fanni 9.C /Somogyi L.- Árki T./
           Farkas Márk 9.C /Árki Cs./
           Fehér Nóra 9.C /Árki Cs./
           Fülöp Dóra 9.C / „ /
10. évf.: Kin Boglárka 10.D /Meszlényi N./
              Böröczky András 10.C / „ /
              Éliás Simon 10.D /Juhász Z./
              Hetyei Dániel 10.D /Juhász Z.-Meszlényi N./
              Szokol Csillavér 10.B /Kalydiné D.T.-Meszlényi N./
              Horváth Tünde 10.F /Csete L.-Meszlényi N./

             4. Árokszállási Biológiaverseny Országos döntőjébe jutottak:

II.kat.: Kránicz Dániel 9.F /Pőheimné S.É./
           Varga Panna 10.D /Bacher J./
           Keczkó Tímea 10.F / „ /
           Kaposvári Marcell 10.D / „ /
III.kat.: Darázs Anna 11.F /Bacher J./
           Cser Dorka 11.D / „ /
           Vizkeleti Zsolt 11.D / „ /
           Pajor Alíz 12.C / „ /
           Piukovics Katalin 12.F /Bacher J.-Pőheimné S.É./
           Kanka Eszter 12.F /Bacher J.- Pőheimné S.É./
           Kadlecsik Roland 12.D /Dr. Degovics A.-né/

            5. Savaria Történelem Verseny 2. fordulójába jutottak:

9.évf.: Horváth Míra 9.F /Tóth E./
           Nagy Lehel Csaba 9.F / „ /
           Oross Tímea 9.F / „ /
           Szabó Zsombor 9.F / „ /
10.évf.: Gerhát Mihály 10.B /Ladich A./
             Madarász Kristóf 10.B /Dubraviczky A./
             Bocskai Máté 10.B /Telekes A./
             Tarsoly Péter 10.B / „ /

január 15

         1. dráma OKTV II. fordulójába jutott:

Vida Andor 12.D      /Krausz E./

        2. informatika OKTV alk. kat. 2. fordulójába jutott:

Kalmár Gergő 11.D /Árki T./


 

Révai Baráti Kör

Révai baráti kör

Révais voltál?
Jelentkezz a baráti körbe!
Itt találsz információt!
 

DÖK

Révai Alapítvány

Révai alapítvány

Fontos neked a nagymúltú?
Támogasd az adód 1%-ával!
Nézd meg mire költjük!
 

Kollégium

Révai Kollégium

Kollégista vagy?
Kollégista szeretnél lenni?
Tájékozódj ezen a linken!