Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében ún. sütiket használ.
Facebook Levelezés Kréta

PASCH Színházi Fesztivál-Görlitz-Zittau


2022.06.27.
PASCH Színházi Fesztivál-Görlitz-Zittau /Németország
2022. jún.20-25.

 
Iskolánk már több mint egy évtizede a Goethe Intézet PASCH intézménye. Összesen három Pasch-iskola van Magyarországon, a Révain kívül még Szegeden és Debrecenben. A program célja a németül tanuló diákok és tanárok  támogatása, kapcsolati háló kiépítése.
Kezdetektől sikeresen működik iskolánkban német színjátszó szakkör, és szinte minden évben kijuthattunk Németországba, ahol egy színjátszó fesztivál keretében be is mutatták csoportjaink az adott évben elkészült darabokat.
Idén két év kihagyás után került megrendezésre a fesztivál: észt, litván, lengyel, szlovák és magyar színjátszócsoportokkal. A közös feldolgozandó téma az értékek szerepe volt a fiatalok életében. Nyilván minden csoport másra helyezte a fókuszt, de a fiatalok minden országban felhívták a figyelmet az egymás iránti odafigyelés, a belső értékek fontosságára.
A révais színjátszócsoport 11 diákkal működött, csütörtökönként, szakkör jelleggel.
Idei darabunk egy bevásárlóközpontban játszódik, ahol egy hirtelen áramszünet során bezáródnak az emberek, és ebben a vészhelyzetben belegondolnak életükbe. Majd aztán felkapcsolódik újra a villany ...
Decemberben egy német drámapedagógus, Jörg Isermeyer segítette munkánkat egy hétvégi győri workshop keretében, és a zittaui fesztiválon is mentorálta kis csapatunkat. Nagyon izgalmas volt egy igazi színházban próbálni, előadni, gyönyörű német kisvárosokat megismerni, de persze  barátságok is szövődtek a projektmunka során, ill. a szabadidőben: röpiztünk, táncoltunk, tábortüzet raktunk, és persze játszottunk.

A szakkör vezetői: Kovácsné Szabó Éva, Szakácsné Szabó Anikó (az iskola némettanárai)
Segítők: Celine Kleuz (Kulturweit-önkéntes), Jörg Isermayer (német drámapedagógus)
A szakkör tagjai:
Mravik Zita, Józsa Kata, Horváth Zita, Erki Zsuzsanna, Pászti Katalin, Rum Ágota, Kanka Eszter (hátsó sor)
Balogh Balázs, Gábriel Tamás, Kiss Domonkos, Vízkeleti Zsolt (első sor)
 

Révai Baráti Kör

Révai baráti kör

Révais voltál?
Jelentkezz a baráti körbe!
Itt találsz információt!
 

DÖK

Révai Alapítvány

Révai alapítvány

Fontos neked a nagymultú?
Támogasd az adód 1%-ával!
Nézd meg mire költjük!
 

Kollégium

Révai Kollégium

Kollégista vagy?
Kollégista szeretnél lenni?
Tájékozódj ezen a linken!