Tájékoztatjuk, hogy honlapunk a felhasználói élmény fokozásának érdekében ún. sütiket használ.
Facebook Levelezés Kréta

Megemlékezés a 301-es parcellánál


2021.10.24.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 65. évfordulója alkalmából iskolánk 9./B osztálya Horváth Tamás tanár úr szervezésében felkereste a budapesti Új Köztemető 301-es parcelláját. A forradalom áldozatainak nyughelyén kialakított emlékhelyen felidéztük az október 23-i eseményeket. A diákok maguk is kivágták a vörös csillagos címert a nemzeti lobogóból, majd gyertyát gyújtottak a sírkert kopjafáinál. Megemlékeztünk Mansfeld Péterről is, aki a forradalom idején épp 15 éves volt (akárcsak iskolánk diákjai), és a megtorlás idején életét adta a szabadságért.

A nap második felében a világörökségi címmel bíró Hollókőt kerestük fel. Az Ófalu palóc házaiban megismerkedhettünk a könyvnyomtatással, az egykori szokásokkal, iskolával, népviselettel, hagyományokkal és megkóstolhattuk a tájegység jellegzetes ételeit is. A kirándulást a hollókői vár romjainál fejeztük be.

A kirándulás képei a médiatárban megtekinthetőek.


Révai Baráti Kör

Révai baráti kör

Révais voltál?
Jelentkezz a baráti körbe!
Itt találsz információt!
 

DÖK

Révai Alapítvány

Révai alapítvány

Fontos neked a nagymultú?
Támogasd az adód 1%-ával!
Nézd meg mire költjük!
 

Kollégium

Révai Kollégium

Kollégista vagy?
Kollégista szeretnél lenni?
Tájékozódj ezen a linken!