Facebook Levelezés Kréta

Iskolánk

Révai Miklós Gimnázium

Köszöntő

Horváth PéterTisztelettel és szeretettel köszöntöm az Interneten keresztül a győri Révai Miklós Gimnáziumban.

1996-ban emlékezhettünk a magyar oktatás 1000 éves évfordulójára. Csodálatos érzés arra gondolni, hogy az emberek felismerték a tudás és ezzel együtt a tudás átadásának a fontosságát.

1788-ban feltehetőleg a tanulni vágyók örömére és elégedettségére, Révai Miklós - a kor egyik kiemelkedő gondolkodója - áldozatos munkájának eredményeként Győrött megkezdte működését egy új iskola. Egy új iskola, mely később elismerve az alapító fáradozását és eredményes iskolateremtő tevékenységét, Révai Miklós nevét vette fel.

Az elmúlt 230 esztendő alatt kiváló tudósok, kutatók, orvosok, mérnökök, tanárok és tisztességes polgárok bizonyították, hogy az alapító által elvetett mag jó talajra hullott.

Gimnáziumunk honlapján betekintést nyerhet iskolánk múltjába, jelenébe és tájékozódhat a jövőbeli elképzeléseinkről. Örülnénk, ha érdeklődése után jó érzésekkel búcsúzna tőlünk.

Horváth Péter

Révai Baráti Kör

Révai baráti kör

Révais voltál?
Jelentkezz a baráti körbe!
Itt találsz információt!

DÖK

Révai Alapítvány

Révai alapítvány

Fontos neked a nagymúltú?
Támogasd az adód 1%-ával!
Nézd meg mire költjük!

Kollégium

Révai Kollégium

Kollégista vagy?
Kollégista szeretnél lenni?
Tájékozódj ezen a linken!